Odzież kompresyjna staje się powszechnym wyposażeniem rowerzystów, biegaczy i innych sportowców podczas wiosennych i letnich aktywności. Jednak skurcz obciążonych mięśni poprawi wydajność i przyspieszy późniejszą regenerację również podczas narciarstwa biegowego, skialpinizmu, narciarstwa zjazdowego i innych sportów zimowych.

Odzież kompresyjna ROYAL BAY poprawia wydajność i komfort w sporcie, a tym samym pomaga uprawiać ulubione sporty jeszcze lepiej. Na rynku jest wiele produktów, które zawierają w nazwie słowo „kompresja”, ale nie zawsze są one naprawdę korzystnym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Aby odzież kompresyjna naprawdę spełniała swoją funkcję, należy sięgnąć po akcesoria o gwarantowanej kompresji. Takie oferuje czeska marka ROYAL BAY.

Zalety odzieży kompresyjnej

Doświadczenia sportowców i badania naukowe pokazują, że skarpety kompresyjne, opaski na stopy lub inne rodzaje odzieży kompresyjnej znacznie poprawiają wydajność, regenerację i ogólne poczucie komfortu w sporcie. Szczególnymi korzyściami są w szczególności:

  • Kompresja sprzyja szybszemu krążeniu krwi i większej ilości krwi, tlenu, energii i składników odżywczych wzbogaconych w mięśnie; jednocześnie krążenie krwi usuwa z mięśni więcej substancji odpadowych i metabolitów, co opóźnia zmęczenie mięśni. Szybszy przepływ krwi oznacza również, że czujemy się bardziej ciepło : dzięki temu odzież kompresyjna jest bardzo odpowiednim dodatkiem zimowym, niezależnie od rodzaju sportu.
  • Kompresja wzmacnia i stabilizuje mięśnie, zmniejszając tym samym ryzyko uszkodzenia mięśni.
  • Kompresja pozwala na szybszy powrót do sportu po drobnych urazach mięśni.
  • Kompresja chroni mięsień przed drobnymi mikrourazami spowodowanymi intensywnymi ćwiczeniami.

Odzież uciskowa jest szczególnie ceniona przez narciarzy biegowych, którzy doświadczają niektórych z następujących sytuacji:

  • bóle łydek i stopniowe osłabienie wynikające z dłuższych odcinków pokonywanych tzw. klasyczną techniką biegową;
  • zwłaszcza podczas jazdy na łyżwach mięśnie nóg są znacznie i długotrwale napięte, im wcześniej i bardziej wyraźnie bolą i szybciej się męczą;
  • „Palenie” mięśni spowodowane bardzo wymagającymi zabiegami.

Jakie kompresy wybrać do sportów zimowych

Skarpety ROYAL BAY Therapy Premium

Najnowszy produkt ROYAL BAY wprowadzony na rynek w listopadzie 2021 roku. Podkolanówki Therapy Premium mają mocniejszy krój i ocieploną stopę, dzięki czemu rozgrzewają się jeszcze bardziej w miarę kurczenia się mięśni. Posiadają standaryzowaną kompresję zdrowotną i są idealnym wyborem dla narciarzy, którzy mają już problemy z żylakami i normalna kompresja (ukierunkowana, stopniowana) nie byłaby dla nich odpowiednia. Umożliwiają uprawianie lepszych sportów wszystkim, którzy chcą poprawić swoją wydajność, opóźnić zmęczenie i zapewnić lepszą regenerację mięśni łydek. Rozkład nacisku odpowiada dokładnie standardowi zdrowotnemu, a skarpety Therapy to wyjątkowy produkt na rynku kompresji sportowej.

Skarpety relaksacyjne ROYAL BAY

Relax to pończochy ze stopniowaną kompresją. Wspomaga krążenie krwi oraz naprawia mięsień łydki i ścięgno Achillesa. Dzięki dużej zawartości bawełny skarpetki Relax nadają się do długotrwałego noszenia zarówno na stoku, jak i po nartach. Stopniowa kompresja nadaje się również do poprawy regeneracji, co jest główną zaletą tej serii. Relaksujące skarpety pomagają również w długich podróżach, siedzeniu lub staniu w jednym miejscu.

Opaski na łydki ROYAL BAY Extreme

Kompresyjne opaski na łydki z ukierunkowaną kompresją dla maksymalnego wsparcia wydajności sportowej. Kompresja w kaloszach Extreme jest skierowana na środek mięśnia łydki, gdzie jest najsilniejszy, aby jak najlepiej naprawić obciążoną część. Mięsień łydki jest wzmocniony i chroniony przed wstrząsami, co opóźnia zmęczenie i zapobiega kontuzjom. Dzięki skurczowi mięśni promowane jest krążenie krwi, co skutkuje szybkim wypłukaniem metabolitów i kwasu mlekowego. Przy długotrwałym ćwiczeniu mięśnie są znacznie mniej bolesne.

ROYAL BAY Ekstremalne opaski na uda

Te rękawy Extreme mają te same zalety i działają jak opisane powyżej rękawy na łydki, ale celują w uda . Szczególnie podczas jazdy na nartach uda są bardzo stresującą częścią, którą należy wesprzeć . Największą zaletą opasek na uda Extreme jest zmniejszenie bólu zmęczeniowego mięśni i ich szybsza regeneracja. Rękawy trzymają się niezawodnie i wygodnie na miejscu dzięki szerokiemu górnemu obszyciu, które uzupełnia medycyna z silikonowymi wypustkami. Rękawy ud nie zapadają się i są przyjemne w noszeniu nawet podczas długiej jazdy na nartach czy biegania.