Korzyści

Krążenie krwi

Poprawia powrót żylny i krążenie krwi w mięśniu
Kompresja przyspiesza tłoczenie krwi z krwiobiegu mięśnia do dużych tętnic i żył. Stopniowana kompresja wspiera powrót żylny i ułatwia dystrybucję natlenionej krwi do mięśni.

Przyspiesza wypłukiwanie kwasu mlekowego
Szybsze krążenie krwi w mięśniach przyspiesza eliminację metabolitów. Pomaga to mięśniom regenerować się i radzić sobie z dużymi obciążeniami podczas wysiłku.

Opóźnia zmęczenie i przyspiesza regenerację
Dzięki szybszemu usuwaniu metabolitów (zwłaszcza mleczanu), powstanie kwasicy metabolicznej (zmęczenie mięśni) oddala się w czasie, a po wysiłku kompresja prowadzi do szybszej i pełnej regeneracji mięśni.

Stabilizacja mięśnia

Stabilizuje mięśnie podczas wysiłku
Ściągnięty i wzmocniony mięsień lepiej radzi sobie ze wstrząsami występującymi podczas aktywności sportowej.

Zmniejsza ryzyko uszkodzenia mięśni
Mięśnie są mniej podatne na mikrourazy, które mogą wystąpić pod wpływem obciążeń wytrzymałościowych lub innych ekstremalnych aktywności.

Aktywacja mięśnia

Aktywuje mięsień przed treningiem
Poprzez ucisk dochodzi do lepszego ukrwienia mięśni, ponadto dzięki właściwościom termoregulacyjnym naszych produktów, mięsień rozgrzewa się przed wysiłkiem. W rezultacie mięsień jest zawsze doskonale przygotowany do każdego wysiłku.

Ochrona podczas podróży

Działa przeciwko uczuciu ciężkich nóg
Po długiej podróży samochodem możesz mieć uczucie sztywnych mięśni i ciężkich nóg, co nie jest idealną sytuacją przed treningiem. Kompresja w tym przypadku pomaga utrzymać aktywowane i ukrwione mięśnie. Przeciwdziała w ten sposób sztywności mięśni i obrzękowi nóg.

Działa jako środek zapobiegający zakrzepicy w podróży
Podczas podróży samolotem mięśnie są narażone na zwiększone ryzyko rozwoju zakrzepicy. Kompresja sportowa znacznie zmniejsza ryzyko zakrzepicy w podróży.