Rodzaje kompresji

Ukierunkowana

W produkcie kompresja jest rozłożona tak, aby była najsilniejsza w obszarze mięśnia. Zapewnia to maksymalną stabilizację (eliminacja wstrząsów = oszczędność energii i zapobieganie urazom), przy jednoczesnym wsparciu krążenia krwi w celu zwiększenia wydajności. Ukierunkowaną kompresję można spotkać zwłaszcza w linii produktów Extreme (opaski na łydki i uda, szorty), a także rękawkach kompresyjnych Arm Sleeve.

Stopniowana

Najczęstszy rodzaj kompresji zapewniający wzrost wydajności i lepszą regenerację wszystkich sportowców. Kompresja jest zaprojektowana tak, aby największy ucisk był tuż nad kostką i stopniowo zmniejszał się w kierunku kolana. Zapewnia to optymalne wsparcie krążenia krwi (dopływ tlenu do mięśni i wypłukiwanie szkodliwych metabolitów), a także stabilizację mięśni, więzadeł i ścięgien, aby zapobiec urazom. Stopniowana kompresja jest stosowana w większości serii produktów (Classic, Neon, Air, Thermo, Start, Relax).

Medyczna

Jest to specyficzny rodzaj stopniowanej kompresji, przy zastosowaniu w sporcie chroni mięsień przed rozwojem żylaków i chorób zakrzepowych. Rozkład i siła ucisku są zgodne z normą dla 2 klasy kompresji (CCL 2; 23–32 mmHg). Idealna dla sportowców, którzy mają już pewne problemy zdrowotne i chcą zapobiec ich dalszemu rozwojowi podczas zajęć sportowych. Kompresja medyczna jest stosowana w wyjątkowym produkcie ROYAL BAY® Therapy.