Pytania i odpowiedzi

Jakość – Jesteśmy dumni z najwyższej jakości materiałów, doskonale przetestowanej konstrukcji produktu, a przede wszystkim bardzo wysokiej jakości kompresji. We współpracy z Uniwersytetem Masaryka w Brnie opracowujemy technologie, które gwarantują maksymalne wsparcie i rozwój wyników sportowych.

Doświadczenie – Dzięki wieloletniemu rozwojowi naszych produktów sportowych wiemy, jak powinna działać kompresja i jaki rodzaj kompresji sportowej należy wybrać do określonej aktywności sportowej. To unikalne know-how stworzyliśmy na podstawie naszych doświadczeń z kompresją medyczną.

Tradycja – firma ARIES już od 25 lat produkuje produkty kompresyjne z certyfikowaną kompresją medyczną. Pod wieloma względami nasze produkty sportowe i zdrowotne stały się wzorem zarówno na rynku czeskim, jak i europejskim.

Kompresja wspiera wydolność mięśni, przyspiesza regenerację i chroni mięśnie przed kontuzjami podczas ćwiczeń i podróży.

Kompresja odpowiednio ściąga mięsień i nie pozwala na swobodny przepływ krwi do całego krwiobiegu ściągniętego mięśnia. W rezultacie krew szybciej przepływa przez mięsień, szybciej odprowadza metabolity i szybciej natlenia mięsień. Dzięki temu niezbędne minerały i sole dostają się do mięśni szybciej i w większym stopniu. Kompresja sportowa mechanicznie stabilizuje mięsień i aktywuje go przed ćwiczeniami.

Dlatego konieczne jest prawidłowe zmierzenie obwodu mięśnia, aby zagwarantować prawidłowy efekt zastosowanej kompresji!

Jeżeli do produkcji podkolanówek używa się materiałów niskiej jakości, produkty są wytwarzane poza Republiką Czeską, bez możliwości kontroli jakości i stosuje się prostą technologię o atrakcyjnym designie, wtedy faktycznie można uzyskać cenę około 300 CZK za „kompresyjne” podkolanówki.

Niebezpieczeństwa produktu kompresyjnego niskiej jakości:

  • Górny ściągacz podkolanówki może wpijać się w łydkę i powodować problemy zdrowotne.
  • Kompresja w produkcie jest zbyt silna lub zbyt słaba i dlatego nie działa poprawnie.
  • Krzywa kompresji jest nieprawidłowa i może być szkodliwa dla zdrowia.

Nie idziemy tą drogą i nie chcemy iść! Produkty kompresyjne wykonujemy wyłącznie z najwyższej jakości elastanu LYCRA®. Nasze produkty mają wiele wspaniałych zalet, a ponieważ nasze centrum rozwoju i produkcja znajdują się w Republice Czeskiej, kontrolujemy jakość naszych produktów począwszy od użytych materiałów, poprzez ich przetwarzanie aż do wysyłki.

Sukces leży przede wszystkim we właściwym rozmiarze! Należy starannie zmierzyć obwód mięśnia a następnie zgodnie z tabelą rozmiarów wybrać odpowiedni rozmiar.

Przy wyborze produktu ważny jest również rodzaj kompresji (ukierunkowana, stopniowana, zdrowotna) i wreszcie warto zwrócić uwagę na siłę kompresji (bardzo mocna, mocna, średnia, lekka).

Kompresja wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni. Przyspiesza przepływ krwi przez mięsień, przyspiesza eliminację metabolitów (np. kwasu mlekowego), przyspiesza dotlenienie mięśni i wchłanianie minerałów. To opóźnia nadejście zmęczenia i zapobiega skurczom. Ponadto kompresja mechanicznie stabilizuje mięsień. Zapobiega wstrząsom mechanicznym i możliwym urazom. Odpowiednie ukrwienie aktywuje i przygotowuje mięsień do działania. Nie mniej ważne jest również to, że przyspiesza także regenerację po wysiłku.

Tak, ucisk pomaga zapobiegać chorobom zakrzepowym podczas podróży, przyspiesza regenerację i uczy sportowców myśleć o własnym ciele, mechanizmach zwiększających wydajność oraz właściwej i zrównoważonej formie ćwiczeń.

Dzięki naszym produktom zyskujesz przede wszystkim jakość, na której możesz polegać nawet w najbardziej wymagających sytuacjach. Docenisz także wiele wspaniałych korzyści, a także działanie niektórych naszych produktów związanych z kompresją zdrowotną.

Oczywiście, że tak! Kompresja wspiera ogólnie prawidłowe funkcjonowanie mięśni, niezależnie od wydajności. Prawidłowo dobrana kompresja przyspiesza regenerację i chroni mięsień przed urazem podczas wysiłku.

Bardzo silna (VERY STRONG) i silna (STRONG) kompresja jest odpowiednia dla sportowców od 18 roku życia.

Jednak w naszej serii produktów AirNeon Classic mamy skarpetki sportowe HIGH-CUT i LOW-CUT, które nie mają niepożądanych dla dzieci efektów kompresji.

Ewentualnie możesz wziąć pod uwagę podkolanówki kompresyjne Relax i Start, które mają słabszą siłę kompresji i mogą być stosowane przez sportowców w kategorii młodzików i juniorów.

Jeśli oscylujesz na pograniczu dwóch rozmiarów, zalecamy w przypadku stopy wybierz raczej mniejszy rozmiar, ponieważ skarpetki są bardzo elastyczne, bez problemu dostosują się o pół rozmiaru więcej.

Jeśli chodzi o obwód mięśnia, zależy to od Twojego doświadczenia i oczekiwań. Jeśli masz już doświadczenie w kompresji sportowej, nie obawiaj się wybrać mniejszego rozmiaru. Jeśli jednak nie masz żadnego doświadczenia w kompresji, zalecamy wybranie większego rozmiaru.

Jeśli masz małą stopę (36–38) i jednocześnie dużą łydkę (rozm. C3) rozwiązaniem dla Ciebie może być kombinacja skarpetek sportowych LOW-CUT i opaski kompresyjnej (Extreme, Extreme RACE, Air, Classic). Ewentualnie podkolanówki kompresyjne Relax lub Start, w których obwód łydki (z powodu mniejszej kompresji) nie jest mierzony.

Jeśli masz rozmiar stopy większy niż 47, zalecamy kupno wyłącznie opasek kompresyjnych, które w pełni zapewniają wszystkie korzyści kompresji i połączyć je z własnym wyposażeniem do biegania.