Technologie

UKIERUNKOWANA KOMPRESJA
Kompresja, która jest zawsze skierowana w kierunku określonego mięśnia i w ten sposób zapewnia mu maksymalne możliwe wsparcie nawet w najbardziej wymagających warunkach. W przypadku serii Extreme działa na mięsień łydki lub uda, natomiast w rękawkach kompresyjnych Arm sleeve na mięśnie przedramienia i biceps.

MASAŻ STOPY I TŁUMIENIE WSTRZĄSÓW
Wypustki tłumią wstrząsy i zapewniają stabilność nogi w obuwiu, a dzięki powstałym kanalikom lepiej odprowadzają ciepło i przepuszczają powietrze, dodatkowo nieustannie delikatnie masują stopę. Uniemożliwiają ślizganie się stopy w bucie.

OCHRONA ŚCIĘGNA ACHILLESA
Wzmocniony materiał przyczynia się do wzmocnienia i ochrony ścięgna Achillesa, a jednocześnie zapewnia komfort cieplny.

ABSORPCJA WSTRZĄSÓW
Produkty kompresyjne ściskają mięśnie łydki podczas wysiłku i wyraźnie ograniczają wstrząsy, które mogłyby spowodować mikrouszkodzenia mięśni.

SZYBKOSCHNĄCE
Mikrofibra o bardzo delikatnym splocie włókien zapewnia szybkie odprowadzanie wilgoci

WSPARCIE ŚRÓDSTOPIA
Zapobieganie przesuwaniu się na stopie.

MIKROFIBRA
Produkty z mikrofibry są bardzo przyjemne w dotyku i znakomicie odprowadzają wilgoć.

ODDPROWADZANIE WILGOCI (DeoSoft)
Specjalna technologia, która czyni materiał jeszcze delikatniejszym w dotyku, zapewniając natychmiastowe odprowadzanie wilgoci od ciała.

EFEKT „DRUGIEJ SKÓRY”
Dzięki zastosowaniu najbardziej zaawansowanych technologicznie materiałów, produkty idealnie dopasowują się do ciała, przy czym nigdzie nie uciskają.

WYSOKA ODDYCHALNOŚĆ
Wysoka oddychalność wykorzystanych materiałów zapewnia szybkie odprowadzenie wilgoci przez produkt, dzięki czemu ciało sportowca pozostaje suche.

ROZCIĄGLIWOŚĆ W CZTERECH KIERUNKACH
Wykorzystane w produktach tkaniny są elastyczne i mogą rozciągać się w czterech kierunkach. Dzięki temu produkt doskonale dopasowuje się do ciała sportowca

LYCRA® SOFT COMFORT
Zastosowanie miękkiej LYCRY® umożliwia lepsze dopasowanie produktu kompresyjnego do ciała sportowca. Rozciągliwość tej tkaniny we wszystkich kierunkach daje pewność, że produkt nie jest za ciasny, lecz komfortowy w użyciu. Efekt kompresji w naszych produktach zawdzięczamy właśnie użyciu elastycznego włókna LYCRA®

SILIKONOWA TAŚMA ZAPOBIEGAJĄCA PODWIJANIU
Produkt jest wyposażony w silikonową taśmę, która przeciwdziała jego podwijaniu się lub rolowaniu. Taśma jest zaprojektowana tak, aby nie wpijała się w skórę.

NIESTRZĘPIĄCY SIĘ SPLOT
Dzięki unikalnemu stylowi tkania uzyskaliśmy materiał, który nie pruje się nawet po uszkodzeniu. Tak więc, na przykład, w przypadku przecięcia pończochy przez łyżwę, krawędzie oczka ściągną się a uszkodzenie się nie powiększy.

PRZEZ ŁYŻWY
Ten krój pozwala założyć rajstopy przez łyżwy.

LŻEJSZY MODEL
Dzięki lżejszej wersji materiału produkt jest bardziej przewiewny przy zachowaniu właściwości kompresyjnych i wytrzymałości. Produkt odpowiedni do użytkowania w ciepłych miesiącach, w halach sportowych lub przez sportowców z podwyższoną potliwością.

MEDYCZNY ŚCIĄGACZ Z SILIKONEM
Wzór ściągacza jest rezultatem wielu lat doświadczeń na rynku kompresji medycznej. Ściągacz nie uciska, a dzięki silikonowym wypustkom mocno trzyma opaskę kompresyjną na miejscu.

STOPNIOWANA KOMPRESJA
Stopniowana kompresja jest zastosowana w większości serii produktów (Neon, Classic, Air, Thermo, Relax i Start). Kompresja jest najwyższa tuż nad kostką i stopniowo w górę zmniejsza się. Zapewnia to optymalne wsparcie krążenia krwi i jednoczesne wzmocnienie mięśni łydki i ścięgna Achillesa. Idealna zarówno do maksymalnego wsparcia wydajności jak i przyspieszenia późniejszej regeneracji.

ERGONOMICZNY KSZTAŁT
Dzięki anatomicznemu kształtowi produkt doskonale leży na swoim miejscu, dzięki czemu zwiększa komfort sportowca i efektywność kompresji.

OCHRONA KOSTKI
Wzmocniony materiał wokół kostki zapobiega jej otarciom w obuwiu.

ELEMENTY ODBLASKOWE
Elementy odblaskowe służą poprawie widoczności użytkownika w półmroku, ciemności i podczas brzydkiej pogody.

OCIEPLANIE
Domieszka pustych włókien zapewnia idealne właściwości termoizolacyjne we wszystkich niezbędnych miejscach (stopa, kostka, goleń).

WYGODNY SZEROKI ŚCIĄGACZ
Ściągacz nie uciska, ale wystarczająco opina nogę, przez co zabezpiecza przed dostaniem się brudu do wnętrza skarpetki.

BAWEŁNA
Produkty bawełniane są bardzo wygodne i świetnie wchłaniają pot.

ANTYBAKTERYJNA WARSTWA SANITIZED® SILVER
Jony srebra na powierzchni włókien przeciwdziałają rozwojowi niechcianych bakterii oraz grzybów. Działają jak dezodorant, powstrzymując powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

LUŹNY ŚCIĄGACZ W PASIE
Cięcie i obróbka materiału wokół talii zapobiega nadmiernemu uciskaniu i powstawaniu otarć.

UV 50+
Materiały, z których wykonano produkty kompresyjne, są odporne na działanie promieni słonecznych. Sportowcy są chronieni nawet przed silnym promieniowaniem na dużych wysokościach n.p.m.

OWIJANA LYCRA®
Włókno elastanu jest podwójne owinięte włóknem ochronnym tak, aby nie podrażniało wrażliwej skóry sportowca. Zastosowanie owijanej LYCRY®nie tylko poprawia komfort noszenia, ale także przedłuża żywotność produktu.

WYJĄTKOWA LEKKOŚĆ
Produkt jest wykonany ze specjalnej, lekkiej tkaniny, dzięki czemu osiągnęliśmy jego bardzo niską wagę. Dzięki temu jest szybkoschnący, a użytkownik może całkiem zapomnieć o tym, że ma go na sobie.

PŁASKIE SZWY
Zastosowane w produkcie szwy są płaskie. Zapewnia to komfort sportowca, szwy nie uciskają i nie powodują otarć skóry.

LOW-CUT
Ze względów estetycznych dziergamy rajstopy z obniżoną talią (tzw. biodrówki).

PRZEZ ŁYŻWY
Ze względów estetycznych krój rajstop został zaprojektowany tak, aby umożliwić założenie rajstop przez łyżwy.

BEZSZWOWY DOLNY ŚCIĄGACZ
Specjalna technologia końcówki opaski pozwala na brak szwów, dzięki czemu opaska jest w dolnej części idealnie gładka, ściągacz jest tylko lekko wzmocniony. Eliminacja ryzyka odcisków i otarć.