Materiały

Podwójnie owijana LYCRA®

Kompresyjne działanie wszystkich naszych produktów zapewnia elastan LYCRA® Fibre. Wysokiej jakości, lekki i prawie niewidoczny materiał w formie włókna, wyjątkowy ze względu na swoją wysoką trwałość i zdolność do długotrwałego utrzymania właściwości kompresyjnych.

Samo włókno elastanu może podrażniać wrażliwą skórę. Dlatego LYCRĘ® owijamy podwójnym włóknem ochronnym, aby uzyskać przyjemne wykończenie powierzchni materiału, zapewnić lepszą ochronę elastycznych włókien i zapewnić dłuższą żywotność i jakość naszych produktów ROYAL BAY®.

Mikrofibra

Mikrofibra jest przędzą składającą się z dużej liczby cienkich włókien. Dziesięć kilometrów jednego takiego włókna nie waży nawet całego grama. Produkty z mikrofibry są bardzo przyjemne w dotyku, wygodne w noszeniu, świetne chłoną i odprowadzają pot oraz odznaczają się długą żywotnością. Ze względu na te zalety używamy mikrofibry we wszystkich naszych produktach kompresyjnych ROYAL BAY®.

Czesana bawełna z długich włókien

Do produkcji artykułów ROYAL BAY® z zawartością bawełny używamy wyłącznie czesanej bawełny z długich włókien. Włókno takiej bawełny jest do trzech razy dłuższe niż w przypadku zwykłej bawełny. Ten rodzaj materiału zapewnia wystarczające nakładanie się włókien w splocie, dzięki czemu nasze produkty bawełniane zachowują funkcjonalność na dłużej.

Sanitized® Silver

Sanitized® Silver (aktywny składnik biobójczy: azotan srebra) jest wysokiej jakości szwajcarską formułą antybakteryjną. Działa na bazie jonów srebra i nie zawiera potencjalnie problematycznego nanosrebra. Materiał Sanitized® Silver nie zmywa się podczas prania a jego działanie jest stałe i efektywne. Ten materiał jest całkowicie bezpieczny dla człowieka i środowiska naturalnego.

Materiał Sanitized® Silver jest w produktach ROYAL BAY® nakładany bezpośrednio na powierzchnię włókien tekstylnych. Właśnie tam, gdzie dochodzi do namnażania się bakterii i grzybów. Srebro niezawodnie przeciwdziała rozwojowi wielu mikroorganizmów. Jony srebra naruszają ścianę komórkową, powodując w ten sposób zanik komórki. Niezawodnie zapobiega dalszej reprodukcji i powstawaniu kolonii, które często są odporne na normalne cykle prania. W rezultacie srebro działa jak dezodorant i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Jednocześnie chroni włókna tekstylne przed uszkodzeniem i zwiększa trwałość produktu.